10 روش پاک کردن لکه قهوه از روی لباس و مبل

روش های پاک کردن لکه قهوه از روی لباس

اگر شما در حال خواندن این مطلب هستید احتمالا به دنبال پاک کردن لکه قهوه از روی لباس خود هستید. پاک کردن لکه قهوه از روی لباس می‌تواند چالش بزرگی باشد، ولی با استفاده از روش‌های مناسب می‌توان این کار را انجام داد. ما در این مقاله از سایت بن بیگی 10 روش برای از بین بردن لکه قهوه روی لباس را برای شما توضیح داده ایم:

راه حل های سریع

1. استفاده از دستمال مرطوب برای پاک کردن لکه قهوه از لباس: از یک دستمال مرطوب استفاده کنید. دستمال مرطوب را روی لکه قهوه قرار داده و به آرامی سعی کنید که لکه های قهوه را از روی لباستان پاک کنید. این راه میتواند گزینه مناسبی برای پاک کردن سریع لکه از روی لباس باشد. 

2. استفاده از صابون: اگر به صابون دسترسی دارید لکه را با آب سرد مرطوب کنید و بعد صابون را خیلی ملایم بر روی لکه قرار دهید و به صورت دورانی بچرخانید. به آرامی با استفاده از انگشتان خود صابون را درون بافت لباس مالیده و بعد لباس را بشویید.

آموزش پاک کردن لکه قهوه از روی لباس
آموزش پاک کردن لکه قهوه از روی لباس

راه حل های اصولی در خانه

3. سرکه سفید: سرکه سفید بهترین راه حل پاک کردن لکه قهوه است. یک قاشق سرکه سفید و یک فنجان آب را ترکیب کنید. لکه را با این محلول تمیز کنید و بعد لباس را بشویید.

4. آب اکسیژنه: برخی از محصولات آب اکسیژنه برای از بین بردن لکه‌های قهوه قابل استفاده هستند. دستورالعمل روی بسته‌بندی را بخوانید و طبق آن لباس را بشویید.

5. نور خورشید: لباس را به طور مستقیم زیر نور آفتاب قرار دهید. این روش ممکن است زمان بر باشد، ولی لکه را به طور طبیعی لکه از بین می‌برد.

6. آبکشی: لباس را در آب سرد بگذارید، مخصوصا اگر لکه تازه است. از برخورد قدرتمند آب با لکه استفاده کنید تا آن را از بین ببرید.

7. آب آویشن: چند قطره روغن آویشن را در آب قرار دهید و لباس را در این محلول خیس کنید. سپس لباس را را بشویید و لکه را از بین ببرید.

8. محلول خانگی: مخلوطی از آب، صابون مایع و سرکه را تهیه کنید و روی لکه قرار دهید. با دستمال تمیز لکه را پاک کنید و بعد لباس را بشویید.

9. آب اکسیژنه و صابون مایع: ترکیبی از آب اکسیژنه و صابون مایع را روی لکه قرار دهید و با یک دستمال تمیز لکه را پاک کنید، بعد لباس را بشویید.

10. خمیر دندان: خمیر دندان را روی لکه لباس قرار دهید و با یک دستمال تمیز بر روی لباس بکشید و لکه را تمیز کنید. بعد لباس را بشویید.

چگونه لکه قهوه را از روی لباس پاک کنیم
چگونه لکه قهوه را از روی لباس پاک کنیم

روش های پاک کردن لکه قهوه روی مبل

1. استفاده از محلول صابون مایع: محلولی از صابون مایع را با آب تهیه کنید و با یک اسفنج یا دستمال نرم، لکه را تمیز کنید. سپس با یک دستمال تمیز و مرطوب، محل مبل را پاک کنید و به طور دقیق خشک کنید.

2. محلول آب اکسیژنه: برخی از محلول‌های آب اکسیژنه قابل استفاده برای تمیز کردن مبل هستند. راهنمای استفاده را روی بسته‌بندی دنبال کنید و لکه را به‌طور دقیق تمیز کنید.

4. محلول چای: یک بطری آب چای تازه را با آب جوش مخلوط کنید و با یک دستمال نرم، لکه را تمیز کنید. پس از این کار، با یک دستمال تمیز آبکش کنید و محل را خشک کنید.

5. محلول آب و سرکه: ترکیبی از آب و سرکه را با نسبت ۲:۱ تهیه کنید. این محلول را روی لکه قرار داده و با یک دستمال تمیز لکه را پاک کنید. بعد با یک دستمال تمیز دیگر، محل را پاک کنید و به طور دقیق خشک کنید.

6.محلول آمونیاک: محلولی از آب و آمونیاک را با نسبت ۵:۱ تهیه کنید. این محلول را روی لکه قرار دهید و با یک دستمال نرم لکه را تمیز کنید و بعد با آب و دستمال تمیز محل را پاک کنید و به طور دقیق خشک کنید.

7. محلول اکسیژنه با قلیاییت پایین:  برای پاک کردن لکه قهوه از روی مبل برخی از محلول‌های اکسیژنه با قلیاییت پایین قابل استفاده هستند. راهنمای استفاده را روی بسته‌بندی بخوانید و لکه را به‌طور دقیق تمیز کنید.

8. پاک کننده لکه‌های مبلمان: برخی از پاک کننده‌های خاص برای لکه‌های مبلمان در بازار موجود است. دستورالعمل روی بسته‌بندی را با دقت ببینید و لکه را تمیز کنید.

9. پاک کننده فوم: پاک کننده فوم ملایم را روی لکه قرار دهید و با یک اسفنج یا دستمال نرم، لکه را تمیز کنید. با یک دستمال تمیز دیگر، محل را پاک کنید و به طور دقیق خشک کنید.

10. استفاده از محلول آب ژاول برای پاک کردن لکه قهوه از روی مبل: محلول آب ژاول را روی لکه قرار دهید و با یک اسفنج یا دستمال نرم، لکه را تمیز کنید. با یک دستمال تمیز دیگر، محل را پاک کنید و به طور دقیق خشک کنید

دقت کنید که هر کدام از روش هارا که امتحان کردید بعد از آن با دستمال نمدار و خشک روی لکه بکشید و از خشک شدن محل لکه مطمئن شوید.

بهترین روش پاک کردن لکه قهوه از روی لباس
بهترین روش پاک کردن لکه قهوه از روی لباس

پاک کردن لکه قهوه در خارج از خانه

بهترین راه پاک کردن لکه در خارچ از خانه این است که لباس خود را به یک خشکشویی معتبر تحویل دهید و از آنها بخواهید تا با توجه به برچسب موجود بر روی لباس آن را به بهترین شکل شستشو و لکه قهوه را از روی آن پاک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با پر کردن فرم نظرسنجی به ما کمک کنید تا در ارائه خدماتی بهتر تلاش کنیم

فرم درخواست تماس با من

راهنمای فرم

⚫ این فرم جهت درخواست شما از کارشناسان ما برای برقراری تماس می باشد

⚫ در اولین روز کاری و در ساعت اداری منتظر تماس ما باشید

⚫ فیلد های دارای * الزامی می باشند