راهنمای انتخاب و خرید لباس کار مهندسی شیک

  انواع مختلف لباس کار کدامند؟

طبق استانداردهای موجود و همچنین بر اساس قوانین مهندسی ایمنی و بهداشت کارگاه HSE، سلامت جسمی و روانی، ایمنی و بهداشت کارکنان از جمله کارگران، مهندسین، ناظرین، رؤسا و غیره در محیط کار بسیار حائز اهمیت بوده و کارفرمایان موظف هستند با خرید لباس کار مناسب . ایمن در جهت ایجاد امنیت در محیط کار بکوشند.

از جمله مواردی که در این راستا برای ایجاد ایمنی هر چه بیشتر برای کارکنان در نظر گرفته شده است می‌توان به لباس کار مهندسی اشاره نمود. لباس کار برای مشاغل مختلف به دلیل متفاوت بودن شرایط کاری آن‌ها دارای استانداردهای مختلفی است. به طور مثال شرایط کارگاهی و محیط‌های کاری دیگر متفاوت است؛ بنابراین میزان آسیب و خطر در مشاغل مختلف متفاوت است و باید با توجه به آن در جهت افزایش ایمنی کارکنان تلاش نمود.

خرید لباس کار مهندس مطابق با استانداردهای hse

از طرف دیگر داشتن آگاهی و دانش کافی از استانداردهای موجود می‌تواند به هنگام انتخاب و خرید لباس کار از جمله لباس کار مهندسی کمک کننده باشد. همان طور که اشاره شد لباس کارهای مختلفی برای افزایش ایمنی کارکنان در مشاغل مختلف طراحی و تولید شده است. همچنین کارکنان می‌توانند تجهیزات و وسایل مورد نیاز خود را در قسمت‌های تعبیه شده روی لباس کار خود قرار دهند. این لباس‌ها عبارتند از:

  •     لباس کار کارگری
  •     لباس کار مهندسی
  •     لباس کار جوشکاری
  •     لباس کار خلبانی
  •     لباس کار دوبنده
  •     لباس کار مکانیکی
  •     لباس کار صنعتی
  •     لباس کار تبلیغاتی

لباس کار مهندسی چیست؟

در میان انواع لباس کارهای نام برده شده لباس کار مهندسی بسته به نوع فعالیتی که مهندسین دارند متفاوت است. به طور مثال در برخی از لباس کارهای مهندسی نیاز است مقاومت نسبت به حرارت، در برخی دیگر مقاومت در برابر بروت وجود داشته باشد؛ بنابراین لباس کار مهندسی نیز در انواع مختلفی تولید می‌گردد و در تولید آن باید از استانداردهای مخصوص استفاده شود. به طور مثال مهندسین صنایع، مهندسین برق، مهندسین عمران، مهندسین معدن و مهندسین پتروشیمی و نفت هر یک دارای لباس کار مخصوص به خود هستند.

علاوه بر مهندسین، کارگران و سایر کارکنان در محیط‌های مهندسی نیز موظف به پوشیدن لباس کار مخصوص به خود هستند. در مشاغلی که با جوشکاری سر و کار دارند لباس کار از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. به طور مثال لباس کار مهندسین عمران باید محافظ بدن آن‌ها در برابر جرقه‌های ساطع شده هنگام جوشکاری باشد. همان‌طور که می‌دانید این جرقه‌ها حاوی قطرات آهن ذوب شده هستند که می‌تواند سبب ایجاد سوختگی در قسمت‌های مختلف بدن یا در صورت استفاده از لباس نامناسب سبب ایجاد آتش سوزی در لباس کار شود.

خریدلباس کار مهندسی از بن بیگی

در برخی دیگر از شغل‌های مهندسی میزان راحتی و قدرت مانور و حرکت در انتخاب لباس حائز اهمیت است. به طور مثال مهندسین خلبان از این گونه لباس کار استفاده می‌کنند. همچنین جنس لباس کار مهندسی نیز یکی از موارد تعیین کننده کیفیت و دوام و ماندگاری آن است. به طور مثال مهندسین مکانیک به لباس کار مهندسی احتیاج دارند که در برابر نفوذ روغن مقاوم بوده و از تماس روغن با پوست آن‌ها و جذب آن جلوگیری کند.

همان‌طور که مشاهده می‌کنید در هر یک از مشاغل استانداردهایی وجود دارد که بر اساس قوانین مهندسی ایمنی و بهداشت کارگاه HSE تعریف شده است. این قوانین حافظ و حامی جان، سلامت جسمی و روانی کارکنان است. در صورت عدم رعایت موارد ذکر شده و عدم استفاده از لباس کار مهندسی در محل کار احتمال بروز آسیب و خطر برای کارکنان افزایش می‌یابد، زیرا در محیط‌های کاری مختلف عوامل بسیاری وجود دارد که تهدید کننده سلامت و ایمنی آن‌ها است.

معرفی انواع لباس کار مهندسی

لباس کارهای مختلف از جمله لباس کار مهندسی بر اساس نوع فعالیتی که کارکنان انجام می‌دهند و سمت آنها در محیط‌های مهندسی دارای انواع مختلفی هستند. لباس کار مهندسی در انواع دو تکه و سه تکه به شکل بلوز و شلوار، شلوار و کاپشن زیپ دار، لباس کار دوبنده و لباس کار سرهمی یکسره طراحی می‌شود. لباس کار برای خانم‌ها نیز به صورت سه تکه مانتو و شلوار و مقنعه طراحی و دوخته می‌شود. هر یک از این لباس کارها در موقعیت‌های مختلف و با رنگ بندی متفاوت مورد استفاده قرار می‌گیرد. به طور مثال لباس کار یک نیروی عملیاتی با لباس کار نیروی اداری یا خدماتی یکسان نیست زیرا کار آن‌ها و میزان ایمنی محیط کار آن‌ها با یکدیگر متفاوت است. در کنار لباس کار از تجهیزات ایمنی دیگری نظیر کفش ایمنی، کلاه ایمنی، دستکش ایمنی و عینک ایمنی برای جلوگیری از ایجاد آسیب به قسمت‌های مختلف بدن استفاده می‌شود.

راهنمای جامع انتخاب لباس کار مهندسی

انتخاب لباس کار مهندسی و خرید آن بر عهده کارفرما است. اما انتخاب آن ممکن است بسیار سخت به نظر آید. خرید یک لباس کار مناسب که همه شرایط و استانداردهای لازم را داشته باشد کار آسانی نیست و مسئولیت بزرگی را در برابر جان و سلامت کارکنان به همراه دارد. مطالعه و افزایش آگاهی در زمینه استانداردهای موجود می‌تواند به خرید لباس کار مهندسی مناسب و شیک کمک کند تا علاوه بر افزایش ایمنی، میزان آراستگی و هماهنگی ظاهری کادر و کارکنان را نیز مهیا کند. در ادامه به بیان نکات مهم در انتخاب و خرید لباس مهندسی می­پردازیم.

مهم‌ترین نکات در انتخاب و خرید لباس کار مهندسی

اولین نکته در خرید لباس کار مهندسی کیفیت جنس لباس کار است. جنس و کیفیت پارچه‌هایی که در تولید لباس مورد استفاده قرار گرفته است بسیار مهم می‌باشد. هر چه کیفیت پارچه بالاتر باشد دوام، ماندگاری و طول عمر لباس کار بیشتر بوده و هزینه‌های مربوط به تعمیر لباس‌های قدیمی و تهیه لباس کار جدید کاهش می‌یابد. با توجه به نوع کار مهندسی باید از جنس‌های مقاوم در برابر آتش سوزی، حرارت، برودت، جرقه و غیره استفاده نمود.

نحوه دوخت لباس کار مهندسی نیز یکی دیگر از عوامل تأثیر گذار بر کیفیت و دوام آن است. دوام و تمیزی دوخت و الگوی لباس در راحتی آن مؤثر بوده و از محدود شدن کارکنان در هنگام کار جلوگیری می‌کند. همچنین نحوه دوخت در زیبایی لباس کار نیز مؤثر است.

نکته بعدی مدل و طرح لباس کار است که با توجه به سمت‌های مختلف و بر اساس قوانین ایمنی و بهداشت کارگاه HSE تعریف شده و انتخاب می‌گردد. هماهنگی و همخوانی کارکنان یک مجموعه می‌تواند تأثیر بسزایی در زیبایی محوطه کار داشته باشد و نشانگر وجود نظم در محیط کار است.

بعد از آن ایمنی لباس کار مهم است که بر اساس آنچه قبلاً گفته شد برای هر شغل متفاوت بوده و باید همه موارد لازم رعایت شده باشد.

در نهایت باید به قیمت لباس کار  توجه نمود که این قیمت باید با توجه به کیفیت آن کاملاً معقول باشد. توجه داشته باشید که قیمت بالا نشان دهنده کیفیت بالا نیست و بهتر است همه استانداردهای موجود را در هنگام خرید لباس کار چک کنید.

با توجه به مطالب گفته شده می‌توان به اهمیت لباس کار صنعتی و یا مهندسی در محیط‌های کاری مختلف پی برد. در ادامه به معرفی یکی از معتبرترین مراکز تولید و فروش لباس کار می‌پردازیم.

 

بن بیگی یکی از بزرگ‌ترین و معتبرترین مراکز تولید کننده لباس کار صنعتی و مهندسی در سراسر ایران است. تولید  لباس کار طبق استانداردهای اچ اس ای، ارائه گارانتی و تضمین کیفیت کالا، تحویل در کوتاه ترین زمان ممکن، استفاده از بهترین و باکیفیت‌ترین مواد اولیه در تولید محصولات از مهم‌ترین ویژگی‌های این مجموعه تولیدی می‌باشد. متقاضیان می‌توانند برای اطلاع از قیمت لباس کار و خرید انواع لباس کار و سایر تجهیزات ایمنی با بالاترین کیفیت و نازل‌ترین قیمت از طریق راه‌های ارتباطی با این مجموعه تماس حاصل فرمایند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با پر کردن فرم نظرسنجی به ما کمک کنید تا در ارائه خدماتی بهتر تلاش کنیم

فرم درخواست تماس با من

راهنمای فرم

⚫ این فرم جهت درخواست شما از کارشناسان ما برای برقراری تماس می باشد

⚫ در اولین روز کاری و در ساعت اداری منتظر تماس ما باشید

⚫ فیلد های دارای * الزامی می باشند