8 ویژگی که تکنسین های تعمیرات خودرو در انتخاب لباس کار باید در نظر داشته باشند

آنچه کارکنان شما می پوشند می تواند تأثیر زیادی در عملکرد شغلی آنها بخصوص در صنعت تعمیرات خودرو داشته باشد. اگر کارکنان در لباس کار خود راحت نباشند و نتوانند آزادانه حرکت کنند، قطعا در روند تولید آنها تاثیرگذار خواهد بود. این تاثیرگذاری در عملکرد, در جنبه های مختلف می‌تواند روی موفقیت کسب و کار شما تاثیر بگذارد. کیفیت لباس کار مخصوصاً در صنایعی مانند صنعت تعمیرات خودرو که نیازمند انعطاف پذیری بالای لباس می‌باشد از اولویت و اهمیت بالایی برخوردار است. اگر از نظر کیفی، لباس کار کارکنان دوام قابل قبولی نداشته باشد، ممکن است فکر آنها درگیر موضوعاتی بشود که آنها را از کار مورد نظرشان دور کند و کارایی نیروی انسانی را تا مقدار زیادی کاهش دهد.

لباس های کار با کیفیت بالا می توانند تمرکز ، اعتماد به نفس و حرفه ای بودن تکنسین های شما را به شکل قابل ملاحظه‌ای افزایش دهد. طبق تحقیقات انجام شده در خصوص تاثیر لباس کار روی عملکرد و سطح کیفی کارکنان، مطالعات تأیید کرده اند که لباسی که می پوشید بر عملکرد جسمی و روحی شما تأثیر مستقیم می گذارد. اگر به دنبال لباس های کار جدید برای تیم خود هستید، به دنبال این هشت ویژگی باشید:

 

1- پارچه بادوام و قابل تنفس:

در گاراژهای گرم مهم است که لباس های سبک وزن با ویژگی های تهویه و پارچه های ضد تعریق داشته باشید

دمای هوا در گاراژها می تواند داغ شود ، بنابراین مهم است که لباس های سبک وزن با ویژگی های تهویه و پارچه های ضد تعریق داشته باشید، تا تکنسین های خود را خنک نگه داشته و عملکرد کاری آنها را ارتقا ببخشید. لباس های پارچه ای را با پارچه هایی مانند کجراه یا ترگال تهیه کنید که هم بادوام باشد و هم از پارگی جلوگیری کند.

 

2- پارچه با قابلیت عدم جذب مایعات:

مایعاتی که در کارگاه های خودرو سازی استفاده می شود مانند روغن موتور، اگر بر روی لباس  ریخته شود می تواند باعث آسیب زدن به پارچه شود . لباس کار با پارچه ای که بتواند از جذب مایعات جلوگیری کند، باعث دوام بیشتر و لکه پذیری کمتر لباس کار می شود. همچنبن استفاده از پارچه‌های این چنینی خطراتی نظیر سوختگی ناشی از مایعات با دمای بالا را نیز کاهش می‌دهد. البته استفاده از این نوع پارچه‌های نانو هزینه بیشتری دارد, ولی در عین حال سطح بالاتری را از نظر ایمنی و سلامت ارائه خواهد داد.

3-  کارایی:

جیب ، جیب ، جیب. لباس هایی که فضای کافی برای دستیابی به ابزار آلات را برای تکنسین ها فراهم میکند ،باعث بالا رفتن سرعت عملکرد آنها می شود. زیرا آنها وقت کمتری را صرف جستجوی چیزهای مورد نیاز خود می کنند.

 

 4 راحتی و انعطاف پذیری:

تکنسین های تعمیرات در طول روز ، در موقعیت های حرکتی متناقضی قرار می گیرند. خم شدن، دراز کشیدن و یا چمباتمه زدن ، در موقع کار کردن نیاز به لباس کاری قابل انعطاف دارد، که شعاع حرکتی تکنسین ها را محدود نکند و همچنین باعث پارگی در لباس هم نشود. برای افزایش دامنه حرکت ، به دنبال ویژگی هایی مانند استفاده از استرج در پاها و یا کمرهای کشی باشید.

 

5-طراحی شده برای گاراژها:

کار در یک گاراژ، همراه با مجموعه چالش ها و موانع خاص خود است. لباس های کار مورد استفاده تکنسین‌های تعمیرات اتومبیل, باید برای رفع این چالش ها طراحی شوند. این بدان معناست که شلوار باید بر روی کفش کار فیکس شودو شعاع حرکتی مناسبی را برای تکنسین ها فراهم کند. استفاده از شلوار های کاری که بلند هستند اشتباه مهلکی است, مخصوصاً در کارگاه های صنعتی. در صورت استفاده کردن از شلوارهای کار بلند هر لحظه امکان گیر کردن قسمتی از لباس کار در یکی از دستگاه ها وجود دارد و خطرات ناشی آن واقعا قابل سنجش نیست. در رعایت کردن این مورد به شدت محتاط باشید.

 

6-سبک حرفه ای:

لباس مکانیکی حرفه ای شما، سیگنال مناسب را به شما مشتریان می فرستد. شما می خواهید لباس های کاریتان متناسب و زیبا به نظر برسد ، به طوری که انگار همه کارمندان شما در حال بهبود بخشیدن به نام تجاری شما هستند. همچنین از پارچه هایی استفاده کنید که در مقابل چروک شدن مقاوم باشند تا پرسنل شما وقت کمتری برای اتو کردن لباس هایشان صرف کنند.

 

7-بدون خراش:

فرقی نمی کند چه تکنسین های شما مشغول کار بر روی یک ماشین کلاسیک گران قیمت باشند یا یک مینی ون 10 ساله، لباس های کار آنها باید در برابر صدمه از آنها محافظت کند. مشکل این است که بیشتر لباس ها دارای دکمه ها یا زیپ هایی هستند که می توانند هنگام کار تعمیرات اتومبیل ، در بدن و دست های کارگران خراش ایجاد کند. برای جلوگیری از این صدمات احتمالی ، شما شما باید به دنبال لباس کاری باشید که از دکمه و زیپ کمتری در آن استفاده شده باشد.

 

8- پاکسازی لکه ها:

مکانیک ها به خاطر نوع کارشان، لباس هایشان همواره پر از لک و گرد و خاک می شود. برای پایین نگه داشتن هزینه ها می بایست از پارچه هایی که دارای قابلیت عدم جذب مایعات هستند استفاده کرد, که بتوان  در سریع ترین زمان ممکن از شر لکه ها خلاص شود.

 

لباس فرمی برای موفقیت:

 

اجازه ندهید که لباس تیم شکلی به غیر از این فرمت داشته باشد. لباس کار باید معرف بیزینس شما و همچنین در برگیرنده نیاز های مشتریان شما باشد. به دنبال ویژگی هایی مانند تهویه ، کارایی ، راحتی ، انعطاف پذیری ، سبک حرفه ای و عدم جذب مایعات برای تکنسین های تعمیر خودرو خود باشید. شرکت بندوز پیشرو در طراحی و ساخت لباس و لباس کار برای صنعت خودرو است. می توانید با نگاهی به وب سایت لباس کار بن بیگی از لباس های مخصوص تعمیرات اتومبیل طراحی شده یا با تماس مستقیم با ما ، اطلاعات بیشتری کسب کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با پر کردن فرم نظرسنجی به ما کمک کنید تا در ارائه خدماتی بهتر تلاش کنیم

فرم درخواست تماس با من

راهنمای فرم

⚫ این فرم جهت درخواست شما از کارشناسان ما برای برقراری تماس می باشد

⚫ در اولین روز کاری و در ساعت اداری منتظر تماس ما باشید

⚫ فیلد های دارای * الزامی می باشند