راهنمای خرید کت و شلوار اداری

مقاله راهنمای خرید کت و شلوار اداری

خرید کت و شلوار اداری می تواند به اندازه تعمیرات ماشینتان وحشتناک باشد. از طرفی هم خرید کت و شلوار به عنوان یکی از با اهمیت ترین انواع لباس کار مورد استفاده آقایان در محیط‌های رسمی و اداری, ناگزیر است. چه نوع کت و شلوار باید خریداری کنم؟ چه مقدار باید برای خرید بهترین گزینه ممکن هزینه کرد؟ آیا فروشنده یا خیاط با من صادق است؟ فرایند دوخت و تولید کت و شلوار از نظر زمانی چقدر طول خواهد کشید ؟
این سوالات ساده به نظر میرسند ولی پاسخ هایی بسیار متفاوتی دارند، زیرا متغیرهای گمراه کننده بسیاری وجود دارند که در انتخاب های شما تاثیر گذارند. بنابراین ، ما به تشریح انواع مختلف کت و شلوارهایی که می توانید خریداری کنید، می پردازیم و نحوه تأثیر آنها بر هر یک از عوامل فوق را برای شما توضیح می دهیم.
این راهنما، شامل 5 پیشنهاد کاربردی میباشد که در زمان خرید برای شما بسیار مفید خواهد بود:

  • چه زمانی باید کت و شلوار بپوشید؟
  • چقدر می توانید هزینه کنید؟
  • چند بار آن را می پوشید؟
  • کجا کت و شلوار را بپوشید؟
  • یادگیری در مورد لباسها

اکنون به تفصیل در مورد هر کدام از این فاکتور ها به شما توضیحاتی را ارایه می کنیم:

چه زمانی باید کت و شلوار بپوشید؟

سؤال بسیار مهمی که باید از خود بپرسید این است: “چه زمانی باید کت و شلوار را بپوشم؟”. کت و شلوار را به عنوان لباس کار در نظر دارید یا قصد شما از خرید یک لباس رسمی برای شرکت در مراسمی مانند جشن عروسی است؟ برخی از مردان بسیار با تعلل تصمیم میگیرند و هفته ها با خود کلنجار می روند تا بتوانند مدلی را انتخاب کرده و ان را بخرند، در حالی که برخی مردان دیگر برنامه ریزی بهتری دارند و پس از بررسی کردن, انتخاب خود را به سرعت انجام می دهند.

با توجه به قاعده گفته شده بالا ، شما می خواهید تا حد امکان به خودتان فرصت دهید تا بتوانید تمام عناصر غیر قابل پیش بینی مانند حمل و نقل ، تغییرات ، ساختار دوخت، زمان خرید و غیره را تحت کنترل خود در بیاورید. البته با توجه به اینکه تخصص ما در شرکت بن بیگی سفارشی دوزی کت و شلوار اداری است, بنابراین زمینه بحث هم بیشتر حول و حوش مفهوم لباس فرم اداری می‌گردد. ولی حتی اگر قصد شما از خرید کت و شلوار, استفاده اداری هم نیست, باز هم این مقاله می‌تواند راهنمای مناسبی برایتان باشد.

به طور خاص تر ، باید به این فکر کنید که آیا یک کت و شلوار اداری آماده (“RTW”) میخواهید بخرید یا اینکه قصد دارید یک کت و شلوار با توجه به اندازه های شما برایتان دوخته شود (“MTM”)، یا در حقیقت یک کت و شلوار سفارشی دوزی شده خریداری خواهید کرد.

 

سریعترین گزینه:کت و شلوار آماده

سریعترین راه برای خرید کت و شلوار, خرید کت و شلوار آماده است

خرید یک دست لباس آماده به طور کلی سریعترین راه برای دستیابی به یک کت و شلوار جدید است و به طور متوسط باید دو مرحله، از خرید تا برگشت به خانه را پشت سر بگذارید. اگر در حال خرید آنلاین هستید یا اگر که قرار است فروشگاه محصول را به دست شما برساند، در تقویم خود یک هفته دیگر نیز تا زمان رسیدن محصول به دستتان اضافه کنید.

هنگامی که کت و شلوار اداری شما، برای رفع ایرادات جزیی در دست خیاط است ، حداکثر زمان رفع ایرادات باید حدود دو هفته باشد. حتی اگر به شما گفته شود که می توانید کت و شلوار خود را یک هفته ای تحویل بگیرید، اجازه دهید دو هفته این روند طول بکشد تا کار بدون اشکال و در کمال آرامش به دستتان برسد.

زمان دوخت کت و شلوار 3 تا 8 هفته:

اگر تصمیم به دوخت کت و شلوار دارید ، بسته به شرکتی که با آن کار می کنید ، باید سه الی هشت هفته زمان اختصاص دهید. به عنوان مثال ، در شرکت طراحی لباس کار و لباس فرم بن بیگی, حداکثر 3 هفته طول می کشد تا پس از سفارش کارتان را تحویل بگیرید.

از آنجا که کت و شلوار باید صورت کامل تولید شود، شما باید هزینه حمل و نقل را هم به لیست هزینه های خود اضافه کنید. البته در تمامی خریدهایی که به صورت آنلاین انجام می‌گیرد, این هزینه وجود دارد و مورد چندان غیر طبیعی نخواهد بود.

بسیاری از مردان این تصور غلط را دارند که کت و شلوار که مخصوص آنها دوخته شده است پس از ورود کاملاً مناسب و اندازه خواهد بود. باید در نظر داشته باشید که این موضوع معمولاً در مورد مشتریان قدیمی شرکتها صادق است. زیرا اندازه گیری های شما به روز می شوند ، اما تقریباً هرگز در مورد مشتریانی که بار اول سفارش میدهند، اتفاق نمی افتد. یکی از امکاناتی که در شرکت بن بیگی در مورد سفارش‌های لباس کار وجود دارد, امکان سایز گیری در محل است. سایزگیری به دو روش در شرکت بن بیگی انجام می‌پذیرد. یک روش ارسال سری سایز برای سایز گیری است و روش دیگر حضور کارشناسان شرکت در محل کار شما برای انجام امور سایزگیری است.

• سفارشی دوزی بین 8 تا 12 هفته

اگر این اولین بار است که میخواهید لباسی را برای خودتان سفارشی دوزی کنید باید هشت تا دوازده هفته را در تقویم خود خالی کنید.
روند سفارشی دوزی به دلیل استفاده بیشتر خیاطان از دست و استفاده کمتر از ماشین الات صنعتی، به کندی انجام میشود. توجه به جزییات کار و کیفیت بالای تولید باعث می شود سفارشی دوزی لباس در زمره بهترین و ارزشمند ترین لباس ها قرار گیرد، در عین حال زمان بیشتری را هم برای دوخت باید هزینه کرد.

چقدر می توانید برای خرید کت و شلوار اداری هزینه کنید؟

همان طور که زمان در انتخاب موثر است، فاکتور مهمی دیگری نیز وجود دارد که در نحوه تصمیم گیری ما تاثیر میگذارد، پول!
توصیه مهم ما برای یک خرید موفق, حال چه کت و شلوار اداری مد نظر باشد و چه هر نوع البسه دیگری, این است که همیشه بهترین کیفیتی را که می توانید و برایتان از نظر مالی ممکن است، خریداری کنید.

رنج قیمتی 500 تا 800 هزار تومان؛ کت و شلوارهای آماده

لباس‌های آماده ارزان ترین قیمت در بازار را دارند، زیرا توسط شرکت های بزرگ و به صورت انبوه تولید شده است؛ این اقتصادی ترین مقیاس کاری است. با وجود اینکه محصول خریداری شده قیمت نازلی دارد، اما باید توجه داشت که مواد تولید کننده پارچه این محصولات اغلب ریون و پلاستیک هستند که این امر خود باعث افت بسیار زیاد کیفیت محصول تولیدی می شود. هنگامی که می خواهید نزدیک به یک میلیون تومان یا بیشتر هزینه کنید به سراغ مدل های آماده نروید، مگر اینکه زمان شما به گونه ای باشد که در اسرع وقت به کت و شلوار نیاز داشته باشید.
توصیه ما در مورد خرید کت و شلوار اداری همان است که ما می خواهیم برای هر محصولی که می خواهیم تهیه کنیم، بهترین کیفیت را خریداری کنیم که می توانید از آن استفاده کنید.

رنج قیمتی 800 هزار تومان تا یک میلیون و دویست هزار تومان

با استفاده از تکنولوژی صنعتی ساخت کت و شلوار، میتوانید با هزینه تقریبی 700 هزار تومان کت و شلوار تان را بخرید، و این مدل از خرید بسیار بهتر و با صرفه تر از خرید مدل آماده است. از لحاظ کیفی و ماندگاری لباس، نسبت به مقدار هزینه ای که انجام می دهید محصول خوبی را به دست می آورید.

ضریب هزینه تا حد زیادی به نوع دوخت و همچنین پارچه ها بستگی دارد. بسته به این موارد ، شما می توانید تا 1 میلیون و دویست هزار تومان، برای یک کت و شلوار هزینه کنید.

بالای 2 میلیون تومان؛ سفارشی دوزی

سفارشی دوزی کت و شلوار اداری در عین اینکه هزینه بیشتری دارد ولی در نهایت از نتیجه کار راضی تر خواهید بود

هر کس به شما بگوید که با هزینه کم میتوانید لباس سفارشی دوزی شده ؛ حتی لباس کار, تهیه کنید ، در مورد کیفیت محصول یا قیمت به شما دروغ می گوید. کار روی لباس های سفارشی واقعی، بسیار زمان بر و پر هزینه است، در حالی که می توانید با انتخاب پارچه ای ارزانتر ، هزینه ها را مدیریت کنید.

چه دفعاتی از کت و شلوار استفاده می کنید؟

جنبه مهم دیگری که باید در نظر بگیرید ، تعداد دفعات پوشیدن لباس است. در این راستا ، شما باید نازک بودن پارچه(اعداد فوق العاده) همچنین رنگ و الگوی آن را در نظر بگیرید.

اعداد فوق العاده

فروشندگان اغلب از اعداد فوق العاده به عنوان نقاط فروش استفاده می کنند.

اعداد فوق العاده در حقیقت نمایانگر درصد پشم مورد استفاده در پارچه می باشد. پارچه های ظریف بسیار شگفت انگیز به نظر می رسند اما به همان اندازه دوام کمتری دارند. بنابراین اگر این یک لباسی است که قرار است هفته ای یک یا دوبار مورد استفاده شود، توصیه می کنیم از کت و شلوار فاستونی 45-55 استفاده کنید.
اگرچه قیمت پارچه همراه با ظرافت در حال افزایش است ، اما پارچه های بسیار ظریف دوباره با دوام کمتری تولید می شوند و به مرور زمان کیفیت خود را از دست می دهد.
از طرف دیگر ، اگر از کت و شلوار قرار نیست به عنوان لباس کار استفاده کنید و یک بار ،و یا در ماه دوبار مورد استفاده قرار می‌گیرد، شاید ارزش آن را داشته باشید.

رنگ و الگو در کت و شلوار اداری

علاوه بر ظرافت ، رنگ و الگو باید بر فراوانی پوشیدن شما نیز تأثیر بگذارد. یک قانون ساده در این مورد به شرح زیر است: هرچه کت و شلوار ساده تر باشد ، بیشتر اوقات می توانید آن را بپوشید. مثلا کت و شلوار ساده‌ای انتخاب کنید با یک مدل برش رسمی, که بتوانید در هر موقعیتی چه به عنوان لباس کار و چه به عنوان لباس برای مهمانی های رسمی خانوادگی از آن استفاده کنید.

اگر به عنوان مثال کت و شلوار آبی خاکستری یا خاکستری خریداری کرده اید ، می توانید این لباس ها را بیشتر بپوشید زیرا از نظر ست شدن با پیراهن و لوازم جانبی ، انعطاف پذیری بیشتری دارند. شما می توانید در هفته سه بار کت و شلوار خاکستری بپوشید و احتمالاً حتی به خاطر این کار مورد توجه قرار نگیرید.

کت و شلوارهای راه راه ، اگر کمی متنوع تر باشند ، هنوز هم معمول هستند و اغلب می توانند آن را بپوشند.
لباس های فصلی به دلیل وزن دارای پوشیدگی محدود خواهند بود. در همین حال ، لباس های نازک باید به ندرت پوشیده شوند.
به عنوان مثال ، اگر دوبار در هفته از پارچه خاکستری با چهارخونه بنفش سایز بزرگ، استفاده کنید ، پس از آن به عنوان مردی در لباس خاکستری با چهارخونه های بزرگ نامیده می شوید.

در چه جاهایی از کت و شلوار استفاده می کنید؟

اگر مراسم عروسی خود شماست ، از همسرتان مشورت بگیرید که چه مدل و رنگی را بپوشید. اگر برای امور روزانه باشد ، یک کت و شلوار زیبا با رنگ های عادی مناسب است. اگر یک مهمانی عصرگاهی در پیش دارید، باید یک مدل راحت و رسمی را انتخاب کنید. اگر عروسی ساحلی دعوت هستید ، راحت بپوشید چون برای هیچ کس مهم نیست.

پوشیدن کت و شلوار در مراسم تشییع جنازه

 

اگر در مراسم خاکسپاری شرکت می کنید ، باید از لباس های تیره استفاده کنید. این زمان برای نشان دادن حمایت از خانواده متوفی است ، نه برای جلب توجه. ذغالی و سیاه انتخاب های مناسبی برای این مکان ها هستند. یک پیراهن سفید یا آبی روشن و یک کراوات ساده تیره ، ترجیحاً سیاه یا آبی تیره بهترین ست ممکن هستند.

مناسب برای مصاحبه شغلی

بهترین کت و شلوار برای مصاحبه شغلی

برای بیشتر مصاحبه های شغلی، کت و شلوار اداری به رنگ خاکستری متوسط یا تیره یا آبی تیره انتخاب مناسبی است. در ارتباط با راهنمای پوشش لباس اداری میتوانید مقاله راهنمای پوشش در محیط‌های اداری را مطالعه نمایید.
به عنوان یک قاعده، کت و شلوار تیره ساده ، پیراهن سفید یا آبی ، کراوات ساده ، همراه با جواهرات بسیار انتخاب های مناسبی هستند.

یادگیری درباره لباس ها

پس از همه این مواردی که در مورد انتخاب کت و شلوار اداری مطرح شد، مهمترین کاری که می توانید انجام دهید این است که به طور کلی خود را در لباس مناسب ببینید و راجع به آن آموزش ببینید. لباس مردانه متناسب با دنیای خاص خود، دارای سابقه ای غنی ، نام های قابل توجه و در کنار همه این موارد, با مشکلاتی نیز همراه بوده است.

این امر بسیار مهم است زیرا لباس های مناسب، ارزان نیستند و برخی از فروشندگان خیلی با شما رو  راست نیستند!.

شما بدون تحقیق در مورد مدل و یا حداقل مراجعه به یک نمایندگی معتبر ، برای خرید اتومبیل تصمیم گیری نمی‌کنید، درست است؟ آیا قصد دارید خانه ای بخرید بدون اینکه بدانید چگونه ساخته شده است؟
همین پرسش‌ها نیز باید در مورد کمد لباس شما صادق باشد. در اینجا نکاتی مهمی را اشاره کردیم که میتوانید در مورد خرید کت و شلوار اطلاعات خوبی را بدست بیاورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با پر کردن فرم نظرسنجی به ما کمک کنید تا در ارائه خدماتی بهتر تلاش کنیم

فرم درخواست تماس با من

راهنمای فرم

⚫ این فرم جهت درخواست شما از کارشناسان ما برای برقراری تماس می باشد

⚫ در اولین روز کاری و در ساعت اداری منتظر تماس ما باشید

⚫ فیلد های دارای * الزامی می باشند