داستان تکامل لباس فرم و لباس کار

در طول سالها ، ما شاهد تغییر شیوه کار ، سیاست ها و شرایط کار بوده ایم. لباس کار نیز با تکامل غریبه نیست. تاریخ لباس کار بسیار متنوع است و مشخصه آن – شرایط محیطی, اجتماعی, اقتصادی و فرهنگی نسلی است که آنها را می پوشید.

 

در واقع هیچ تعریف و توصیف واحدی از شکل ظاهری لباس کار و لباس فرم وجود ندارد. در یک کشور ، نیازی به ذکر فرهنگ سازمانی شرکت ها نیست،  نوع لباس فرم کارمندان آن شرکت تا حد زیادی می‌تواند تعیین کننده فرهنگ سازمانی حاکم بر آن کشور باشد.  مثلا در کشور ما استفاده از مانتو اداری به عنوان لباس فرم بسیار رایج و جا افتاده است, ولی همین پوشش در کشورهای دیگر با فرهنگ متفاوت مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

 

اما فرهنگ تنها کاتالیزور برای تغییر در تاریخ لباس کار نیست. سن و تجربه اجتماعی نیز عوامل مهمی در این بخش هستند. برای برخی از مربیان و شخصیت های تجاری مانند Mireille Guiliano نویسنده فرانسوی ، لباس بخشی از برندینگ شماست – که پیامی را به همکاران ، رئیس ، و مشتریان شما منتقل می کند.

 

 

تاریخچه لباس کار

 

قرن ۱۷ تا ۱۸-عصر دادگاه ها

پوشیدن لباس کار از اوایل قرن هفده آغاز شد ، به ویژه در زمانی که کارمندان دادگاه های اروپا مجبور به پوشیدن لباس های متحدالشکل بودند. این لباس غیرنظامی که بعداً لباس کار نامیده شد، در موارد خاص و در دوره های کاری خاصی مورد استفاده قرار می‌گرفت. آنها معمولاً توسط کارفرمایان تهیه می‌شد و اغلب در رنگ ها و نشان های مشخصی برای نشان دادن درجه و عملکرد کارمندان ارائه می شدند.

 

سربارهای دادرسی اولین لباس فرم در اروپا بودند. لیور از واژه فرانسوی livrer گرفته شده است که به معنای “تحویل” است. لیورها توسط پیش خدمتان در خانه ها استفاده می شد. گرچه فرم های دادگاهی از نظر سبک و فرم، ساده و اسپارتایی بودند ، اما نشان ملی ، و یا نشان خانوادگی در  دکمه ها و پیراهن های لباس کار ظاهر می شد. این امر در آن زمان به یک روند و هنجار تبدیل شد: هر چقدر لباس فرم از جزئیات و تزئینات بیشتری برخوردار بود ، انتظار می رفت فرد دارای مقام اجتماعی بالاتری باشد. از طرف دیگر ، در آلمان ، فردریک دوم حکم کرد که کارمندان پست باید لباس متحدالشکل بپوشند ، و منظور او از کت های آبی با دکمه های سرتاسری و یقه های نارنجی بود. مانند سایر کشورهای اروپایی ، لباس فرم در آلمان قرن ۱۸ از نظر درجه خدمتکاری متمایز بود. بنابراین ، مدیران پست لوازم جانبی متفاوت تری از متصدیان پست استفاده می کردند. لباس فرم پس از آن، هدف دوگانه ای را دنبال می کرد: جدا کردن خادمان از عموم مردم و نشان دادن وضعیت مالی

 

لباس کار در قرن نوزدهم

 

در این زمان، تمایزها و درجات طبقاتی پیچیده تر شد. لیورها هنوز به طور گسترده ای ارائه می شدند ، به حدی که افراد بیش از یک ست لباس کار در روز می پوشیدند. با گذشت زمان، دوره سرخپوشان از بین رفت و جای خود را به ژاپنی های زیبا داد که در موارد رسمی پوشیده می شدند. خادمان نیز روزانه کت می پوشیدند. در بیشتر ایالت ها، لباس فرم برای کارمندان دولت باید با پارچه های نقره ای و کهنه دوزی شده تهیه می شد. در مقابل، دوك برونزویك می خواست كه كارمندان از یونیفرم هایی با رنگها و طرحهای متنوع استفاده كنند. پروس و بایرن کدهای سختگیرانه تری داشتند. لباس فرم برای پوشیدن باید یک رنگ داشته باشد ، معمولاً در سایه آبی تیره.

 

افسرانی که توانایی شخصی سازی لباس شخصی خود را نیز داشتند, باید از مقررات تعیین شده توسط دولت پیروی می کردند که شامل رعایت الگوها و تزئینات مورد نیاز برای هر درجه بود.

 

 

لباس کار قرن ۲۰ تا ۲۱

 

در آغاز قرن ، لباس های کار ترند شدند. نسل خاموش، که بین سالهای ۱۹۲۵ و ۱۹۴۵ کار می کردند، پیامدهای ویرانگر رکود بزرگ را دیدند. لباس فرم های زیبا و تزئین شده از بین رفته بود. در عوض ، لباسهای محافظه کار، هرچند کدر و خاموش ، جای آنها را گرفتند. تمرکز بر این بود که شرکت ها را از ابتدا بسازیم تا در هزینه ها، عملی تر باشند و اینکه هر کارمند را با توجه به درجه خود متمایز کنیم.

 

پس از جنگ جهانی دوم ، دنیای شرکت ها شاهد ظهور Baby Boomers بود که در زمان تغییرات اجتماعی بزرگ و جنبش های سیاسی رادیکال رشد کرد. رویکرد انعطاف پذیرتری نسبت به زندگی و کار وجود داشت که مستقیماً بر لباس کار تأثیر می گذاشت. هم کارمندان و هم کارفرمایان برای بیان درجه (یا اهمیت) و پاداش خود لباس پوشیده اند. از این رو ، بسیاری از برچسب های طراح ورزشی و سبک های شخصی خود را در لباس های اداری خود گنجانده اند.

 

اما همانطور که نسل X  وارد دنیای کار شدند، دنیای مد و شرکت برای فردیت با هم برخورد کردند. این نسل از کارگران هم فکر بودند و به خاطر انجام کار به معروفیت رسیده بودند. لباس کار به اندازه لباس های دهه ۵۰ و ۶۰ پر زرق و برق نبود ، اما جای خود را به لباس های شلوغ شرکت ها با یقه های بلند ، دادند. چاشنی پررنگ بودن لباس ها، جواب جو بی روح شرکت ها بود.

 

با این حال ، این مدت زیادی طول نکشید ، زیرا به زودی با ظهور نسل Y کارگران طرح های خلاقانه ای را در لباس کار به دست آوردند. این نسل قدرت خود را از نوآوری و خلاقیت به دست آوردند. این زمان، دوره خاصی بود ، بنابراین مردم در آن زمان ممکن بود، یک پیراهن رنگی و یک کیف دستی عجیب و غریب را در محل کار خود دیده باشند. برچسب های طراحان، آنچنان وجه تمایز یک فرد مهم در شرکت نبود. هدف اصلی این بود که مد روز به نظر برسد اما در پوست خودش احساس راحتی کند. در حالی که خیلی راحت لباس پوشیدن برای کار – و هنوز هم هست – ، یک امر هوشمندانه و راحت بود و تبدیل به یک امر عادی شد.

لباس کارهای امروزی

 

مرز بین لباس های رسمی و غیر رسمی کار همچنان نامشخص است ، زیرا افراد به آزمایش و خلاقیت بیشتر در مورد آنچه که می پوشند تشویق می شوند. مد، عملکرد و راحتی مهمترین مواردی هستند که طراحان لباس کار به ان توجه و ان را دیکته می کنند. کدهای لباس انعطاف پذیرتر شده اند و جای خود را به فردیت هر یک از کارمندان داده است. امروز به هر دفتر کارخانه ای بروید ، ترکیبی از شیک فرانسوی ، مد آنارشیک ژاپنی ، راحتی آمریکایی و حساسیت انگلیسی را در یک اتاق مشاهده خواهید کرد. در حالی که برخی از شرکت ها هنوز مقرراتی در طراحی لباس کار، به ویژه در مشاغل مهم دارند. پیراهن های کار از پنبه ساخته شده است و به کارمندان اجازه داده می شود تا برای راحتی بیشتر با شلوار جین لباس بپوشند.

 

همانطور که آنجلا بارنارد از mylondonstylist.co.uk می گوید، شرکت ها باید دیکته کدهای لباس را متوقف کنند. بلکه آنها باید کارمندان خود را تشویق کنند تا برای نشان دادن مارک تجاری شرکتشان هوشمندانه لباس بپوشند. لباس های کار ، مانند لباس های روزمره شما ، پیامی ارسال می کند ، بنابراین افراد باید در مورد آنچه می پوشند نیز فکر کنند تا پیام های متفاوتی برای مشتریان و همکاران خود ارسال نکنند.

 

یک شرکت تأمین عایق،از یک لباس فرم قوی برای تقویت حضور نام تجاری خود استفاده می کنند. لباس کار آنها شخصی دوزی شده است است و بنابراین جلوه ای حرفه ای به تجارت آنها می بخشد.

مردم در سراسر جهان اکنون برای کار مد لباس می پوشند. صنعت لباس کار به طرز چشمگیری متحول شده است. در دوران مدرن ، لباس کار و لباس فرم به مردم احساس هویت می دهد. وب سایت ما را برای خرید لباس هایی با کیفیت بالا بررسی کنید. ما حتی می توانیم لباس فرم شما را برای شما طراحی کنیم ، به سادگی با ما در تماس باشید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *