لباس کار و کرونا ؛ آیا ریسک انتقال ویروس از طریق لباس کار وجود دارد ؟

لباس کار و احتمال انتقال ویروس کرونا از آن

با توجه به رهنمودهای دولتی درباره فاصله گذاری اجتماعی تعدادی از استان ها به دنبال باز کردن مجدد کسب و کارشان در آینده نزدیک هستند، همچنین بسیاری از مردم نیز مشتاقانه در انتظار بازگشت به محل کار خود خواهند بود. به نظر می‌رسد با توجه به شرایط میباست فعلا روش و نوع زندگی با این وضعیت را بپذیریم. تا زمانی که واکسن موثر برای درمان ویروس کرونا پیدا نشود ، تهدیدی که توسط coronavirus ایجاد می شود بسیار نزدیک و قابل لمس است و تصور می شود اقدامات معینی نظیر فاصله گذاری اجتماعی و بکار بستن جدی رهنمودهای بهداشتی برای آینده, اقدامی الزام آور باقی خواهد ماند.
رهنمودهای بهداشتی شامل مواردی همچون شستشو و ضد عفونی کردن دست ، پوشیدن ماسک در حین کار و اقدامات خاصی از راه دور است که در صورت امکان انجام می شود. با این حال ، برای هر کسی که هنوز نگران آلوده شدن توسط ویروس کرونا و انتقال آن به منزل است ، اقدامات دیگری وجود دارد که می تواند برای به حداقل رساندن خطر انجام شود. برای کسانی که احتمالاً یا از آینده‌ای نزدیک قرار است به سر کار خود بروند و یا اینکه در حال حاضر هم مدتی است که بنا به شرایط موجود به سرکار می‌روند ،نحوه برخورد و ضد عفونی کردن لباس کار در هنگام بازگشت به خانه موضوعی است که میباست مورد توجه دقیق قرار بگیرد. البته باید این نکته را مد نظر قرار بدهید که هنگامی که از لباس کار صحبت می‌کنیم منظورمان تمام انواع البسه‌ای است که بانوان و آقایان به عنوان پوشش هنگام حضور در محل کار استفاده می‌نمایند؛ مانتو اداری انواع لباس کار صنعتی, لباس آشپزی و در واقع هر آنچه که به عنوان لباس کار در سرکار می‌پوشیم.

در اینجا ، ما به توصیه های کاربردی در ارتباط با چگونگی شستشوی لباس کار می پردازیم تا شانس و احتمال انتقال ویروس کرونا را به حداقل برسانیم و از ایمنی خود و صد البته افرادی که در منزل منتظر ما هستند اطمینان حاصل نماییم.

آیا لباس های کار می‌توانند حامل ویروس کرونا باشند ؟

در حقیقت ، خطر مرتبط به وسیله انتقال توسط لباسهای شما که ویروس دارند ، بسیار کم است ، و مطمئناً باید به عنوان بهترین اقدامات پیشگیری ، روی شستن مکرر و دستان خود تمرکز کنید. با این حال ، مطالعات خاص نشان داده اند که ویروس می تواند تا سه روز روی سطوح زندگی کند و این شامل پارچه ها نیز می شود. بنابراین اگر در جستجوی یک جواب مشخص از نوع بله یا خیر هستید, باید به شما بگویم که بله ریسک و احتمال انتقال ویروس کرونا از طریق لباس وجود دارد.

برای تمام کسانی که در محیط هایی کار می کند که حفظ فاصله گذاری اجتماعی به بهترین شکل ممکن مشکل است ، روش برخورد با لباس کار در پایان روز ممکن است ایده خوبی باشد.

هنگام بازگشت به منزل بعد از کار چه کاری باید برای مقابله با کرونا انجام دهم؟

مهمترین کاری که میتوانید برای مقابله با ویروس کرونا انجان بدهید شستن دست ها است
راهنمایی های فعلی CDC نشان می دهد که باید لباس های کار را در بالاترین درجه حرارت ممکن شستشو دهید و لباس های خود را قبل از پوشیدن یا کنار گذاشتن آنها کاملاً خشک کنید. اگر دستکش دارید ، استفاده از آنها به عنوان یک اقدام احتیاطی در حین دست زدن به لباس های شسته شده ، ممکن است ایده خوبی باشد ، با این وجود ، همیشه شستن دست های خود به هر حال مهم است ، بنابراین اگر شما به این توصیه اساسی عمل نمایید, احتمالاً استفاده از دستکش غیرضروری خواهد بود. اما اگر به هر دلیلی ( که البته توصیه نمیشود) دست هایتان را کمتر می‌شویید, بنابراین استفاده از دستکش را به عنوان یک اقدام احتیاطی پیشگیرانه در نظر داشته باشید.

برای هر کسی که در خط مقدم مبارزه با این ویروس منحوس کار می کند ، به ویژه متخصصان مراقبت های بهداشتی و یا هر کسی که مرتباً با مردم سر و کار دارد(چه کسانی که در سیستم های مراقبت بهداشتی کار میکنند و چه کسانی که در ادارات و سازمان‌های مشغول به فعالیت هستند و کارشان به گونه ای است که به صورت مرتب با ارباب رجوع سر و کار دارند) ، شستن لباس کار, آنهم بلافاصله پس از بازگشت به منزل بهترین روش ممکن است. علاوه بر این ، اگر گمان می کنید در هنگام کار دچار سرفه یا عطسه شده اید ، همین امر نیز صادق است.
اگر از لباسشویی استفاده می کنید یا ساختمان شما دارای یک ماشین لباسشویی مشترک است(که البته در ایران معمولا به این صورت نیست و هم در آپارتمان‌های بزرگ و هم آپارتمان های کوچک در خود واحد دارای ماشین لباسشویی هستند) ، باید به راهنمایی هایی که مخصوص آن امکانات اختصاص داده شده است توجه کنید. مانند گذشته ، لباس های کاری خود را از بقیه لباس های شسته شده هنگام ورود به خانه جدا نگه دارید و قبل و بعد از برخورد با لباس کار خود در بدو رسیدن به منزل ، دستان خود را به درستی بشویید. علاوه بر این ، شما باید قواعد و قوانین مربوط به فاصله گذاری اجتماعی را در حین انجام کار انجام دهید تا ریسک و احتمال انتقال عفونت های احتمالی را به حداقل برسانید.

در حالی که تصور عمومی بر این است که لباس‌هایی که بیرون از منزل استفاده میکنیم و همچنین سایر لباس های کار تهدیدی به منظور انتقال عفونت ویروس کرونا ندارند ، برای هر کسی که ممکن است اعضای خانواده‌اش به هر نحوی در معرض خطر باشد ، باید احتیاط کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بهداشت و شرایط کاری ایمن و سالم در هنگام حضور در محیط کار ، با کارفرمای خود صحبت کنید و توصیه های ارائه شده توسط CDC را دنبال کنید. در آخر ، یادتان باشد که دستان خود را بشویید. در واقع شست و شوی مرتب دستان مهم‌ترین کاری است که از دست شما بر می‌آید و مهم ترین راه مقابله با ویروس کرونا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با پر کردن فرم نظرسنجی به ما کمک کنید تا در ارائه خدماتی بهتر تلاش کنیم

فرم درخواست تماس با من

راهنمای فرم

⚫ این فرم جهت درخواست شما از کارشناسان ما برای برقراری تماس می باشد

⚫ در اولین روز کاری و در ساعت اداری منتظر تماس ما باشید

⚫ فیلد های دارای * الزامی می باشند