هر آنچه که آقایان باید قبل از خرید شلوار جین بدانند

انتخاب شلوار جین

قصه تولید شلوار جین همانطور که در مقاله داستان شلوار جین به صورت مفصل به آن پرداختیم, داستانی جالب و شنیدنی است. یکی از معروفترین پوشاک تولید شده در طول تاریخ که در ابتدا هدف از تولید آن, تولید یک لباس کار با دوام بود ولی در طول تاریخ به یکی از پر مصرف ترین البسه‌ها تبدیل شد.

خرید شلوار به عنوان یکی از معروفترین و البته محبوبترین انواع شلوار مردانه از این جهت که تنوع بسیار بالایی در طرح و رنگ و همچنین برند دارد, هم برای مردان و هم برای زنان انتخابی سخت است. اما امروز و در این مقاله از مجله سایت بن بیگی بنا داریم برای خرید شلوار جین اطلاعاتی مفید را در اختیار شما قرار بدهیم. در این مقاله به صورت تخصصی قرار است روی خرید شلوار جین برای آقایان تمرکز نماییم.

 

می‌دانیم که وقتی صحبت از خرید شلوار جین به میان می‌آید, انتخاب های بسیار زیادی وجود دارد. تنوع بالایی که شلوار جین از نظر مدل, طرح و رنگ دارد و در کنار آن حضور تولید کننده های بسیار پر شمار, دایره انتخاب های مشتریان را بسیار گسترده ساخته است. البته این وسعت در انتخاب, لزوماً هم گزینه مناسبی نیست. انتخاب زیاد منجر به سردرگمی مشتری می‌شود و رسیدن به گزینه مطلوب نهایی را بیش از پیش سخت و غیر قابل دسترس می‌سازد. همچنین راه های زیادی نیز وجود دارد که میتواند منتهی به یک انتخاب اشتباه شود. اما اگر در خرید بعدی خود  سه فاکتور مهم را در ذهن داشته باشید، یعنی فیت بودن(داشتن تناسب با اندام) ، انعطاف پذیری و سنگ شور، احتمال و امکان به خطا رفتن در انتخاب شلوار جین را به حداقل خواهید رساند. پس اجازه بدهید که این موارد را یک به یک با هم بررسی کنیم:

انواع مذل شاوار جین عبارتند اند از : مدل جذب, مدل راسته, مدل بوتکات. ب از شلوار جین برای لباس کار هم استفاده می‌گردد

 

Fit(فیت):

 

انتخاب لباس بر اساس مدل اندام همانطور که در مقاله  “چگونه متناسب با انداممان لباس انتخاب کنیم ” هم  توضیح داده شده است را باید به عنوان یک اصل در نظر داشته باشید.  مرحله اول عرض پا در شلوار نظر است. تعداد زیادی مفاهیم دشوار در این بحث وجود دارد که می تواند گیج کننده باشد و شما را در هنگام انتخاب و خرید سردرگم نمایند. مانند قابلیت فیت شدن راحت لباس در بدن ، فیت شل یا سبک نجاری ، اما تقریباً تمام شلوار جین های مردانه را می‌توانیم در سه دسته بندی اساسی قرار بدهیم: بوت کات ، راسته و جذب.

 مدل بوت کات: 

هرگز نخرید، نخرید، نخرید! اما به طور کلی ، هر چیزی که زیر زانو را بزرگتر از حالت عادی نشان دهد، به هیچ عنوان جذاب نیست. تنها کاری که به صورت موثر از شما بر‌می‌آید نخریدن شلوار بوت‌کات است! . با نخریدن شلوار‌های بوت کات لطف بزرگی در حق استایل خود خواهید کرد. به شما اطمینان می‌دهم هرگز از نخریدن این سبک پشیمان نخواهید شد.

 شلوار جین راسته:

این سبک در واقع مدلی است که بیشتر مردان باید بپوشند، و البته که نباید با شلوار جین جذب اشتباه گرفته شود. شلوار جین راسته در زیر زانو باریک است ، اما برش آن تیز نیست. بالای ساق پا کمی گشادتر از شلوار جذب است و از نظر ظاهری کمی شبیه جین های راحت هستند.

شلوار جین جذب(اسکینی): 

این شلوار جین از تنگترین و بدن نما ترین حالت‌های شلوار جین به شمار می رود. این مدل شلوار جین با دمپای جذب که مشخصه اصلی آن است شناخته می شود. همین موضوع می‌تواند خیلی از افراد را از خریدن این مدل شلوار منصرف نماید و یا اینکه برعکس به خرید ترغیب کند. در این بحث همه چیز به سلیقه بر‌می‌گردد. اینکه آیا شما این مدل شلوار را برای خود می‌پسندید یا خیر, معیار اصلی در انتخاب است. توصیه کلی در مورد انتخاب این مدل این است که اگر قرار است از شلوار جین به عنوان لباس کار استفاده نمایید, بهتر است از این مدل استفاده نکنید .

مدل های سنگ شور شلوار جین:

انواع سنگشور شلوار جین

طرح های سنگ شور بسیار زیادی وجود دارد ، اما اگر به دو قاعده پایبند باشید ، هرگز اشتباه نخواهید کرد. اول از همه ، شما باید همیشه به دنبال سنگ شور تیره باشید و دوم اینکه ، شما هرگز نباید به دنبال سنگ شورهای شلوغ و محو باشید، چون باعث می شود شلوار شما قدیمی و از مد افتاده به نظر برسد. سنگ شور برای جین های خاکستری تیره ، سیاه و آبی تیره همیشه انتخاب خوبی است. در اینجا به بررسی جین سنگ شور تیره که جزو رنگ های پر طرفدار شلوار جین میباشد،می پردازیم:شلوار لی، یا شلوار جین! هر نامی که روی آن بگذارید،آنها جزء کمد لباس هر مردی هستند. اما این بدان معنا نیست که بیشتر مردان می دانند چگونه باید ست مناسب را انتخاب کنند. هر روز صبح،چهره مردان نا امیدی رامیبینم که زندگی خودشان را با تعداد شلوارهای جین بسیار زیاد و متنوعی از نظر مدل، در گیر کرده اند. بیایید با هم بر این مشکل غلبه کنیم. هر مردی ، فارغ از سایز ، سن یا نوع استایل بدنی ، باید چند جفت شلوار جین سنگ شور تیره در کمد خود داشته باشد. آنها تقریباً در تمامی دیدار های غیر رسمی می توانند استفاده شوند و تقریباً با هر نوع پیراهن, تیشرت و کفشی خوب به نظر می رسند. تیشرت های جودون انتخاب بسیار مناسبی هستند که همراه با شلوار جین می‌توانند استایل مناسبی به شما بدهند. انتخاب این مدل شلوار جین هرگز شما را به اشتباه سوق نخواهند داد و احتمالاً شلوارهایی هستند که بیشتر اوقات از آنها استفاده خواهید کرد. شلوار جین های با سنگ شور تیره انتخاب مناسبی به منظور استفاده به عنوان لباس کار هستند.

 5 سبک شلوار جین

1.  شستشوی روشن یا شستشوی تیره

شستشوی روشن و یا شستشوی تیره, نشان می دهد که رنگ شلوار جین چقدر روشن و یا چه مقدار تیره است و همچنین اینکه چگونه باید با آنها رفتار شود. این موضوع را به عنوان راهنمای کلی درنظر بگیرید؛  شستشوی روشن = رنگ روشن تر. شستشوی تاریک = رنگ تیره تر.  شستشوی مورد نظر من ، به رنگ آبی تیره است که گاهی اوقات نیلی نیز نامیده می شود. به دلیل عنوان این بخش از مقاله ، می دانید که من به شما توصیه می کنم که شلوار جین سنگ شور تیره داشته باشید. دلیل این امر این است که این شستشو برای همه مدل های جین عالی به نظر می رسد ، پاهای لاغر یا ضخیم تر را بهتر از هر رنگ دیگری پنهان می کند و می توان آن را به صورت رندوم و در موقعیت‌های مختلف پوشید.

 2. سبک

سبک “برش” نیز گفته می شود و گاهی اوقات “رخ” شلوار جین نیز نامیده می شود. بسته به نوع بدنتان ، باید از سبک خاصی استفاده کنید.

3. اندازها

اندازه گیری کمر و طول پای شلوار جین. مثال: 32 × 32 (اینچ). اگر راهنمای اندازه گیری دیده باشید ، اندازه جین های مناسب را می شناسید ، اما یک موضوع مهم وجود دارد: شلوار جین باید بدون نیاز به کمر بند پوشیده و سایز گیری شوند. البته اگر به هر دلیلی نیازمند استفاده از کمربند هستید؛ میتوانید مقاله راهنمای انتخاب کمربند مناسب را مطالعه نمایید.  حتی می‌توانید در انتخابتان شلواری را انتخاب نمایید که کمی جذب‌تر باشد, چرا که معمولا بعد از شستشو کمی گشاد خواهند شد. طول قد شلوار باید بر روی غوزک پا مستقر شود. اگر این اندازه بالاتر از غوزک باشد و یا خیلی پایین تر از آن قرار بگیرد، میتواند در آراستگی ظاهری شما اختلال ایجاد کند.

 4. جین خالص یا جین ترکیبی

مواد جین را می توان با انواع پارچه های دیگر مخلوط کرد. برخی از شلوار جین ممکن است دو تا سه درصد اسپاندکس داشته باشد و برخی دیگر ممکن است در ترکیب پارچه‌اش پلی استر وجود داشته باشد.  اگر بخواهید از اسپاندکس استفاده کنید، این تفاوت ها وجود دارد: مخلوط اسپاندکس در حالی که کمی راحت تر در قسمت ران ها احساس می شود ، ولی همانند پنبه صد در صد، تمایل به کشش و حفظ شکل خود را ندارد.

  5- نتاسب

همیشه از من سؤال می شود “چگونه متوجه شویم شلوار جینی که پوشیده ایم متناسب است؟” در اینجا مواردی را برای این فهمیدن این سوال ، بدون در نظر گرفتن سن و نوع بدن را ذکر می کنیم: وقتی شلوار را پوشیدید ،شما باید بتوانید حداقل 1 اینچ از پارچه را با دو انگشت از روی ران پا جدا کنید ، اما بیش از 1.5 اینچ در هر طرف ران مجاز نیست.شلوار شما میبایست بدون کمربند راحت و درست بایستد و همچنین کمر نباید خیلی تنگ و یا خیلی گشاد به نظر بیاید.

6- فاق شلوار

انواع فاق شلوار جین

نه  فاق خیلی بلند و نه فاق خیلی کوتاه؛ این دقیقاً همان چیزی است که هنگام خرید شلوار باید به آن توجه کنید. اگر فاق شلوار در نقطه ای نزدیک شکم شما باشد ، مطلوب نخواهد بود . همچنین اگر استخوانهای لگن شما قابل مشاهده باشد ، باز هم جواب خیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با پر کردن فرم نظرسنجی به ما کمک کنید تا در ارائه خدماتی بهتر تلاش کنیم

فرم درخواست تماس با من

راهنمای فرم

⚫ این فرم جهت درخواست شما از کارشناسان ما برای برقراری تماس می باشد

⚫ در اولین روز کاری و در ساعت اداری منتظر تماس ما باشید

⚫ فیلد های دارای * الزامی می باشند